Nasza szkoła​

Jesteśmy uczniami Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej LATAWIEC, która mieści się w małej miejscowości Majscowa koło Jasła.
Historia naszej szkoły jest ciekawa ponieważ budynek w którym się uczymy powstał w 1914 roku i jest miejscem po starej nieistniejącej już od kilkunastu lat szkole podstawowej.
W naszym budynku mieści się również pracownia CERAMIKARNIA U ULI do której często zaglądamy na warsztaty z gliny, i tworzymy między innymi takie piękne ozdoby.

Szkoła powstała w 2018 roku a na ten wspaniały pomysł wpadła mama jednego z naszych kolegów. W 2017 roku założyła FUNDACJE LATAWIEC, która jest organem prowadzącym szkołę. Misją Fundacji oraz Szkoły jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom.
W naszej szkole jest jak w domu. Czujemy się ważni i wyjątkowi. Pani Dyrektor dba o to aby nasze specjalne potrzeby były szanowane. Rodzice są zrozumiani, mają zawsze wsparcie i pomoc.

Pomimo autyzmu oraz niepełnosprawności intelektualnej przez, którą inaczej postrzegamy i czujemy świat to codziennie zdobywamy nowe umiejętności i mówią, że nawet dobrze nam to wychodzi. Szkoła przygotowuje nas do życia.

Uczymy się gotować i piec, sprzątać, majsterkować, myć zęby, ubierać się, korzystać z toalety. Uwielbiamy zajęcia z laptopem oraz tablicą interaktywną.

Mamy również zajęcia z religii które prowadzi Pani Ania.

Na zajęciach dydaktycznych poznajemy świat, malujemy farbami a najbardziej lubimy WF na którym gramy w piłkę.

Mamy mnóstwo zajęć dodatkowych.
Co tydzień przychodzi do nas pies Milka, z którym lubimy się bawić.

My z kolei jeździmy do zaprzyjaźnionej stadniny aby pojeździć na konikach.
Pani Gabrysia organizuje nam zajęcia z Sensoplastyki, na której uwielbiamy się „babrać” i tworzyć przeróżne masy plastyczne.

Nasza Pani Logopeda – Anetka dba o to abyśmy się komunikowali z innymi ludźmi a Pan Maciek – rehabilitant nas masuje i tym samym relaksuje.

Czasami trudno jest nam zrozumieć świat dlatego z pomocą przychodzi Pani Dorotka – psycholog.

Ona również pomaga naszym rodzicom gdy tego potrzebują.

Jeździmy również na wycieczki, w ten sposób poznajemy nowe miejsca i uczymy jak należy się zachowywać w miejscach publicznych. Byliśmy pociągiem w Rzeszowie w Papużarni oraz w Krynicy- Zdroju jechaliśmy kolejka gondolową na Jaworzynę oraz linową na Słotwiny.

Ta szkoła to najlepsze co nas spotkało, dzięki niej możemy uczyć się samodzielności.

Ta szkoła to jest NASZE CAŁE ŻYCIE.

Galeria

Dane kontaktowe Szkoły LATAWIEC

Majscowa 35
38-220 Dębowiec

Tel.: 531 102 827
Mailszkolalatawiec@gmail.com
REGON: 381096826

Kadra 

Anna Barzyk – Dyrektor szkoły LATAWIEC
Gabriela Sypień – PEDAGOG SPECJALNY
Aneta Maziarz – PEDAGOG SPECJALNY, LOGOPEDA 
Dorota Mężyk – PSYCHOLOG
Anna Mikołajczyk – NAUCZYCIEL RELIGII
Maciej Ochałek – TERAPEUTA SI, FIZJOTERAPEUTA
Scroll to Top